| RomeoR a întrebat:

Vreau sa ma pregatesc pentru BAC, matematica. Am descarcat variantele din 2007 si am observat ca am nevoie de destul de mult timp pentru cercetari al fiecarui exercitiu in parte, tinand cont ca nu am formule si exemple. Intrebarea mea este: Gasesc undeva variantele cu exercitiile rezolvate pas cu pas, pentru a avea un model, sau orice asemanator?

Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

Dragule. Va trebui sa te uiti pe toate caietele de clasa a9-a, a 10-a, a 11-a si a 12-a. Crede-ma, ca eu fiind a 9-a, deja am inceput sa lucrez pentru BAC. Cine stie, maine-poimaine vine BAC-ul.
Subiectele la BAC vor fi asemanatoare cu ce-ai facut tu la clasa, crede-ma ca nu o sa dea din ce nu ai facut. Adica, sa arati monotonia unei functii, o matrice, o multime, ceva vectori. Dar, exercitiile de la subiectele II si III crede-ma ca vor fi din ce-ai facut in clasa.happy
Doar formulele, teoremele si consecintele acestora trebuie stiute si lucru in plus. In fond, nu mai vad ce ti-ar mai trebui altceva.
De-asemenea iti recomand sa lucrezi din culegeri pentru admiterea in invatamantul superior ( necesar pentru admiterea la facultate bineinteles), cat si analiza matematica ( pentru clas aa 11-a). Unde nu stii, urmeaza sfatul meu: intraba-ti profesoara/profesorul tau. Eu asa fac happy
Sanatatate si o seara buna si doresc sa iei BAC-ul cu o nota cat mai mare!

3 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Mi-ar placea tare mult sa iti dau raspunsul la sigur dar nu mai stiu. Acum 2 ani cand am dat eu bac-ul erau cateva site-uri cu variante rezolvate. Mai cauta pe google ca trebuie sa gasesti.
Daca nu, mai e o varianta: ia-ti o carte cu variante rezolvate ca sunt o gramada. Incearca si pe okazii.ro ca poate gasesti una second, din orasul tau si iesi mai ieftin(ca alfel daca trebuie sa platesti si transportul atunci mai bine iei una noua de la librarie).

| RomeoR explică:

Mersi frumos vladut, sunt a 11. a insa caietele cu formule nu le mai am. Se vede clar ca singura mea solutie e sa imprumut caietele de la cineva si sa imi rescriu lectile predate.

| CryChristiAN a răspuns (pentru RomeoR):

Ti le-as putea da pe cele de a 9-a. le am intr-o culegere speciala pentru formule.