| thelordofthedrinks a întrebat:

Vreau sa vand o carte dar cumparatorul este din alt oras si as vrea sa o trimit prin posta. Cum se procedeaza? Trebuie sa platesc o taxa speciala? Cum se procedeaza cu plata? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O trimiti cu plata ramburs, respectiv cumparatorul plateste la posta in momentul ridicarii coletului si posta iti va da banii. Cu valoarea transportului vei proceda cum v-ati inteles, il platesti tu sau il plateste el, oricum va trebui sa achiti transportul si cu atat mai mult vei trece la valoare, bineinteles daca v-ati inteles ca el sa plateasca si transportul. Costul transportului este in functie de greutatea coletului. Numai bine!

2 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

O trimiti colet plata la livrare cu confirmare de primire
se plateste in functie de greutate si destinatie platesti u din cate stiu

| secret1995 a răspuns:

Iei umplic bagi ce vrei sa trimiti in iel scrii pe iel ce trebuie si te duci la posta sil dai! big grin