| AnemonaP a întrebat:

Am vorbit cu o fata din alt judet sa ii vand o fusta.Nu am mai expediat niciodata vreun colet in alt oras. A zis transport inclus prin post.A spus ca ea nu face plata in avans,doar ramburs. Nu prea am inteles si nu vreau sa ma fac de ras intreband-o. Ce vrea sa spuna? II trimit fusta prin posta, nu? Si eu platesc transportul? Nu am mai trimis niciodata si de aceea nu stiu cum functioneaza
Funda+vot

Răspuns Câştigător
| Blamely a răspuns:

Tu plătești transportul însă prețul e nesemnificativ, câțiva lei în funcție de greutatea coletului. Oricum, o ambalezi o duci la poștă spui că vrei s-o trimiți cu plata ramburs și îți dă o hârtie o completezi și dai pachetul. În câteva zile ajunge la ea iar după în alte 2-3 zile ajung banii la tine.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, te duci la posta, pui coletul ramburs si zici ca vrei tu sa platesti tramsportul. Cand pachetul ajunge la destinatie ea va da banii si tu ii vei primi dupa 3-4 zile tot prin posta