| PussicatDolls a întrebat:

Bunalove struck
Sunt intr-o mare dilema. love struck
Am scris o carte care are in jur de 80-90 pagini. happy
Insa nu stiu ce titlu sa-i pun avand in vedere faptul` ca toate povestile sunt despre dragoste.
Ce titlu si ce coperta mi-ati >recomanda?
Mersi mult si la poze as vrea si link`uri daca se poate,. love struck
Multumesc! big grin

8 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Titlu:
Amorul dulce
Povesti din inima
Scrisoare de iubire

Copertă:
Păi poţi folosi un desen făcut în paint sau pe www.desenatori.ro/desenează.html
Poţi să faci fundalul roz, şi nişte inimi în mai multe nuanţe, plus flori roşii.
Pa, pa!

| crisbebe a răspuns:

Titlu :poveste de dragoste
scrisoare de dragoste
iubire nelegiuita
parerea mea e sa nu pui un titlu foarte sirepos si in privinta copertei in nici un caz roz cu flori si toate din astea asa siropoase ci ai putea ceva mai special o coperta neagra cu o inima mare pe mijloc care e rupa si cu o sageata si ea sa fie rosie sau alba

| Lavinia218 a răspuns:

Pentru a da titlu unei carti trebuie sa stim continutul. dar cum nu este recomandat sa impartasesti continutul unei carti inainte de a fi publicata, nu cred ca te pot ajuta cu adevarat!

| RoXxy a răspuns:

Titlul e f important asa ca ai nevoie de ceva cae sa atraga cititorii, un titlu frumos nu ceva banal.Asa cum zice si Lavinia, am avea nevoie sa stim continutul cartii pentru a te ajuta cu titlul. Daca(virgula)cartea ta are si actiune si multe "obstacole"pentru personajele tale indragostite, ar merge titlul:"Ceva simplu si complicat:IUBIREA"

| alexralu34 a răspuns:

Nu prea pot sa-ti recomand un titulu avand in vedere ca nu stiu continutul si personajele dar ce zicii de Dragostea,mereu o poveste,Dragoste imposibila,Iubire fara limite,Iubire dulce-amara,Zile fericite, Plansul dragostei, Dragostea o floare parfumata...incearca sa dai un titlu cat mai original si tot la fel pentru copeta ceva original eventual o poza sau desen cu dragoste inimi, doi iubiti ce vad un apus de soare etc.

| KiaraHoney a răspuns:

Inspirate din Iubire si ai sa gasesti un raspuns cat mai originalwinking

| DyduDiii a răspuns:

Pentru ca cartea este despre dragoste titlu ar trebui sa descrie toate povestile care sunt scrise in ea de exemplu:dragostea pluteste in aer sau o dragoste infinita etc iar despre coperta t-i-as sugera ca desenul de pe ea sa fie desenat de tine deoarece da un aer captivant si te face sa vrei sa citesti cartea respectiva ...asta e parerea mea sper ca te-am ajutat

| ariancyk a răspuns:

Pentru coperta cred ca te-ar ajuta poza asta http://viatasiganduri.blogspot.com/2011/01/ce-inseamna-dragostea.html

Iti propun urmatoarele titluri Dragostea plinge...curcubeul iubirii...e simplu sa iubesti.