| ContÎnchisTpu a întrebat:

Bună ziua! Am 17 ani, am terminat clasa a10-a de profesională și la toamnă mă duc pe clasa a11-a dar am o întrebare: Dacă am 10 clase terminate și doar la anul în martie fac 18 ani, mă pot înscrie la seral cu frecvență redusă?

1 răspuns:
| 1234568807 a răspuns:

Pana nu termini profesioanala, nu te poti inscrie la seral, iar daca vrei sa renunti la profesionala din clasa a 11, trebuie sa stii ca nu ai 10 clase, ci doar 8, fiindca clasele de la profesionala nu se calculeaza ca si alea de liceu, daca nu termini cei trei ani de profesionala, e ca si cum ai absolvit doar 8 clase