| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, sunt într-o situație "nașpa" din punctul meu de vedere, eu am terminat 11 clase de învățămînt profesional (3 ani de învătămînt profesional înseamnă 2 ani de liceu de zi) și doresc sa îmi continui studiile, dar eu avînd deja 18 ani împliniți nu pot să mă înscriu în continuare la liceu, iar luna viitoare plec în Germania pentru o vreme, vreau să știu dacă există un liceu online pentru a putea face înca două clase a 11 a si a 12 a și contra cost e ok. Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista forma de invatamant online la liceu, cu exceptia situatiilor din pandemie.
Exista forma cu frecventa la zi, cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa. La ultimele doua se fac 13 clase, in cazul tau va trebui sa mai urmezi cl.XI-XIII.