| georgefaimosul a întrebat:

am doua intrebari!

1. Bursa din liceu se mai da? Si daca da, ce medie imi trebuie pentru a beneficia de ea?

2. Daca am fost repartizat la un liceu pe profilul mate-info si eu doresc sa ma mut la alt liceu, pe acelasi profil, se poate din semestrul 2 al clasei a IX-a? Mentionez ca media mea de admitere e doar cu 16 sutimi mai mica decat al ultimului din acea clasa.
Multumesc

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Media de bursa difera in functie de localitate. Fiecare primărie stabileste media pentru care acorda bursa de merit elevilor.
In Cluj este de 8, 5. In alte orase poate fi mai mare.