| AdelinaCristina123 a întrebat:

Am intrat la un liceu pe profilul matematica-informatica intensiv,iar eu as vrea sa ma transfer din semestrul al doilea la alt liceu,pe acelasi profil. Mentionez ca media mea de admitere este 9, 09, iar la liceul la care doresc sa ma transfer ultima medie de admitere este chiar 9.09, exact ca a mea. Pe judet am fost 4 copii cu media de admitere 9.09, cred ca stiti de criteriile acelea de repartizare,iar alt copil a avut nota la en,mate, mai mare ca a mea, diferenta de 0.60 sutimihappyImi poate explica cineva cum ar trebui sa procedez si daca trebuie sa mai dau diferente?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"eu as vrea sa ma transfer din semestrul al doilea"

de fapt va fi la sfârșitul anului și fără diferențe

| ionita00 a răspuns:

Daca vrei sa te transferi, nu o sa se mai ia in calcul media de admitere, ci media in timpul anului, media ta din timpul anului trebuie sa fie mai mare ca ultima medie din clasa in care te transferi.