| RaduMarsin a întrebat:

Pot sa intru la un liceu mai bun, pe un profil cu medie mai mica si din semestrul al doilea sa ma transfer la mate-info tot la acelasi liceu? Se poate din semestrul al doilea sau doar in a 10-a? Trebuie sa dau ceva probe la informatica, la matematica M1, etc?
As vrea cam toate detaliile cum si daca se poate din semestrul al doilea

1 răspuns:
| CrazyEasy2004 a răspuns:

Cand te transfeti in cazul tau trebuie ca directirul scolii sa fie de acord si el iti da informatiile necesare si iti spune daca mai ai loc. Stiu sigur ca trebuie sa dai un examen cand te transferi la un liceu la care ai nevoie de o medie mai mare ca media de admitere.