| Wordofthat999999 a întrebat:

Am o intrebare, ce trebuie sa fac si cum ma inscriu la o facultate de arte in strainatate si exemplu eu vreau in Norvegia, ce acte necesare imi vor trebui cum ma voi inscrie la facultate acolo imi doresc foarte mult si va cer aceste sfaturi ca nu stiu cum sa procedez si spuneti-mi pasii va rog.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

În primul rând îți trebuie mulți bani.
Apoi intri pe site-ul lor (bănuiesc ca știi limba dacă vrei sa te duci acolo) și găsești metodologia de admitere și automat ce acte îți trebuie. La unele facultăți se intra cu interviu, la altele trebuie sa dai examen, deci numai de la ei poți afla cum procedezi.
Deci in primul rând alegi facultatea apoi poți sa le dai mail și îți vor Răspunde, găsești adresa de mail pe site-ul facultății.

| GabrielGL a răspuns:

Va trebui sa cauti la facultatea care cauti u si sa vezi ce anume vor ce pretentii au daca le scrii un imail sigur iti vor raspunde