| Wordofthat999999 a întrebat:

Pentru studenții care studiaza in strainatate voi cum va intretineti acolo la facultate, ce anume trebuie facut ca vreau sa ma duc la facultatea de arte in Norvegia cum as putea lucra in acelasi timp sa am timp si de job si de facultate ca sa ma intretin si restul, parintii nu ma vor ajuta ca nu vor avea posibilitatile necesare si imi place foarte mult sa studiez design vestimentar chestii legate de moda si am terminat si un liceu de arte pe tot aceeasi sectie design vestimentar si ma pricep chiar foarte bine si o fac din placere si de mica desenez. Cum as putea face asta imi doresc foarte mult sa ma duc in Norvegia si sa studiez acolo plus ca m-am interesat si de facultatea de-acolo dar problema e cum ma voi întreține eu acolo si cum sa lucrez in același timp sau daca ofera ceva bursa sociala pentru studenți pentru a ma intretine. Voi ce spuneti cum a-ti reusit sa studiati in strainatate si sa va intretineti singuri?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa gandim rational,ai nevoie de banii,tu vrei sa faci facultatea ok,limba o cunosti? hai sa spunem ca o faci in engleza,banii,facultatea nu e gratis, chiria e mare, costul vieti, de ce sa o faci acolo si nu aici? tu ai impresia ca statul norvergian baga banii in straini fi serioasa, baga banii in propilor lor cetateni, numai visa ca si in Romania sunt facultati ok