| ARI0076 a întrebat:

Buna ziua. Am o intrebare in legatura cu caminele de la umf cluj napoca. In anul 1 dupa ce sunt repartizata in camine sunt repartizata si intr-o camera sau eu in momentul cazarii imi aleg o camera? Si cei de la anul 1 stau impreuna sau e mixt cu anii mai mari?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu alegi nimic, esti repartizata unde au locuri libere, tot cu fete de anul 1.
Repartizarea o face administratorul caminului.
Evident repartizarea se face fete cu fete, iar baietii in alt camin, sau alt etaj.

| Iote a răspuns:

Nu primesti camin automat. Ci doar daca faci cerere si te incadrezi, in limita locurilor.
Nu iti poti alege camera. Primesti ce au.