| danatdr a întrebat:

Am o intrebare legata de Universitatea Dimitrie Cantemir din Bucuresti si anume, in cazul in care un student de anul I, licenta la fara frecventa, a acumulat un numar de 21 de credite, poate trece in anul universitar urmator? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Poti fi admis in anul II fara a promova anul I daca acumulezi un minim de 30 credite.Studentul este exmatriculat cu drept de reinscriere in regim cu taxa ----vezi Art. 10 din Regulamentul R2 :http://www.ucdc.ro/regulamente-ucdc.php