| Nik89 a întrebat:

Bună ziua,
Am urmat cursurile facultății de litere intre anii 2009-2012dar nu am susținut lucrarea de licență, am întrebat ulterior anii trecuți daca o mai pot susține si mi s-a răspuns că trebuie să repet anul 3 pentru a ajunge la acest fapt, nu imi permiteam, am apelat din nou la ei acum si mi s-a răspuns că facultatea de litere se va închide definitiv anul acesta in septembrie. Întrebarea mea este daca pot merge la o altă universitate care are această facultate si specializare sa repet acolo anul 3.Ar fi posibil? Va multumesc

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic ca da! Probabil, potrivit legii, va trebui sa repeti anul 3! Nu stiu dar se poate sustine: https://www.avocatnet.ro/......ltate.html

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să întrebi acolo unde vrei să mergi.