| Biancanou a întrebat:

Buna ziua. Am și eu o întrebare. Daca fata mea in clasa a5 a nu a luat bursa de merit, pe semestrul 2 poate lua daca media ei iese mai mare că a celor care au bursa? Va mulțumesc anticipat pentru răspuns. Zi frumoasa sa aveti

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In clasa a V-a bursa de merit nu se acorda de la inceputul anului scolar ci numai din luna ianuarie si se acorda in baza rezultatelor de pana atunci, asa ca poate primi bursa de merit daca se incadreaza in primii 30% elevi din clasa.