| Marius_Marius_1997_5sah a întrebat:

Salut Tpu.Sunt clasa 11 iar media mea pe primul semestru imi iese 9.35, in clasa 10 media finala a fost 8.69. Vreau sa stiu daca pe semestrul doi voi lua bursa de merit, cu suma aferenta de 300 lei conform regulilor de acordare a bursei, sau voi primi tot 200 lei? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Marvinmiau a răspuns:

Depinde care e bugetul scolii si media minima de acordare a bursei de merit, de obicei e de minim 8.50, dar daca scoala are mai putini bani alocați pent u burse media poate creste. Funda!

| Marius_Marius_1997_5sah explică (pentru Marvinmiau):

Buna ziua, da in primul semestru am luat 200 lei pentru media 8.69 dupa cum am spus, eu ma refer daca pe viitorul semestru avand in vedere ca imi iese 9.35 voi lua 300..Eu sunt de parere ca da, avand in vedere ca am si prieteni care au facut la fel..asta era nelamurirea mea.

| Marvinmiau a răspuns (pentru Marius_Marius_1997_5sah):

Da, e probabil sa iei o bursa mai mare

| Marius_Marius_1997_5sah explică (pentru Marvinmiau):

Ok.multumesc frumos pentru parere.