| TMVLD a întrebat:

Daca media pe primul semestru mi-a iesit 8.50 fix, iau bursa?

6 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Depinde de ce medii sunt per ansamblu in toata scoala. Initial era ca oricine are peste 9 (sau 8.50 parca) ia bursa, dar in functie de rezultatele fiecarei scoli a crescut. La noi la colegiu a ajuns sa trebuiasca sa ai peste 9.80 anul trecut ca sa ai bursa. Te poti interesa la doamna/domnul diriginte sau la secretariat. Succes!

| Yamaha123 a răspuns:

Nu cred

| noname2021 a răspuns:

Nope.

| Albnegru10 a răspuns:

Depinde de celelalte medii, dar nu prea cred.

| Serree a răspuns:

Depinde (media pentru bursa difera de lao scoala la alta) Dar in general trebuie sa ai medie mai mare decat cea minima.

| cristimaz a răspuns:

Depinde daca 8, 5 e minimul fi sigur ca nu o sa ei.