| IulianMMI a întrebat:

Bursa de merit la liceu se da pe semestru sau pe media generală? Deoarece pe primul mi-a iesit media 8 76 si pe al doilea 9 18. O sa iau bursa?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La liceu bursa se da pe media de pe semestru din cate stiu si eu de la colegii mei. Deci daca anul acesta pe sem II ai media peste o anumita limita (nu stiu de la ce medie se acorda bursa in liceul tau) poti lua bursa anul viitor primul semestru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://cnghsincai.ro/wp-content/uploads/2016/09/BURSE-SEM.-I.pdf
PE acest site, spune mai jos pe pagina a 2-a ca de la 8.50, depinde de la fiecare liceu, presupun, intreaba la secretariat/diriginta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

8,50 e media necesara pentru a fi propus la bursa, asta nu inseamna ca de la 8, 50 se ia bursa. Bursa se ia in functie de media semestriala, nu e o medie sigura, se ia in functie de bugetul primariei si numarul de elevi(cu medie mare) din scoala ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ce incerci sa imi spui mie? Ca a-si fi spus eronat, am spus destul de clar, depind de fiecare liceu in parte, crezi ca-s eu director la n'spe mii de licee sa stiu ce si cum despre fiecare, cu regulamentul intern al fiecarui liceu?
O zi buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti mai spun si ca se scrie ''as''.

| numerandom17 a răspuns:

Buna, DA, o sa iei bursa. bursa se primeste pe semestru pentru toti elevii care au media peste 8, 50.

| fatacarecusigurantanuteprivestecanddormi a răspuns:

Bursa se da pe an iar sansele de a lua o bursa cu astfel de medie e cam mica. Eu am avut 9.10 anuala si tot nu am luat bursa.