| Marius99ful a întrebat:

Buna ziua. Am si eu o nelamurie cu privire la limba engleza si mai exact daca exista diferente intre british english si american english din punct de vedere gramatical. Imi puteti recomanda site-uri/ canale de YT de pe care as putea invata gramatica limbii engleze?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

Poti cauta pe Schoolar Google, acolo sigur o sa gasesti ceea ce cauti referitor la asta.

https://scholar.google.com/......s?/scholar

| Catrice a răspuns:

Gramatical,nu.
În crea ce privește pronunția și denumirea anumitor lucruri, da.

| Eireann a răspuns:

Exista diferente de scriere la anumite cuvinte, se folosesc diverse cuvinte cu inteles un pic diferit dar per total nu sunt diferente majore.