| Manole_Lacramioara_1975 a întrebat:

am un baiat de 15 ani si este elev tot in clasa a 6 a,a avut un an anulat ca a făcut școala in Italia si aici a trebuit sa i-l repete,iar doi ani a fost repetent.ce se întâmpla daca si acest an rămâne repetent? Daca i-l mut la cursuri cu frecventa redusă, poate termina un liceu?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ramane repetent atunci va putea urma cursuri in cadrul programului "A doua sansa". Va trebui sa te interesezi ce scoli din judetul tau au asemenea cursuri.
Dupa terminarea a 8 clase va putea urma si liceul, la frecventa redusa sau seral.