| breeze1993 a întrebat:

Sunt student la buget in primul an intr-o facultate din cadrul politehnicii Bucuresti. Daca doresc sa renunt la cursurile facultatii la sfarsitul anului scolar, si sa ma inscriu la o facultate de o alta specializare la o alta universitate de stat in anul urmator, mai beneficiez de dreptul de a intra pe un loc la buget?

Răspuns Câştigător
| victorandrei a răspuns:

Daca renunti la facultatea de la buget la care ai intrat pierzi dreptul de a mai intra vreodata la buget. Doar masterul il mai poti face dupa la buget

| breeze1993 explică (pentru victorandrei):

Dar mai pot beneficia de loc la buget, daca sa zicem ca dupa primul an am medie auficient.de mare?

| victorandrei a răspuns (pentru breeze1993):

Din cate stiu (la cel putin 3 universitati) daca renunti in orice an nu mai poti revenii la buget orice medie ai avea si in orice an te-ai afla

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul an nu poti intra pe un loc bugetat. Poti intra din anul II, daca o sa indeplinesti conditia de medie.