| georgianatrd20 a întrebat:

Buna ziua, anul acesta trebuie luat minim 5 la evaluarea nationala la fiecare proba pentru a intra la liceu? Multumesc

2 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Nu neparat.
Evaluarea Nationala nu se pica.
Poti sa iei si note sub cinci dar cu note foarte mici intri la scoala profesionala sau la licee foarte slabe.

| 47red a răspuns:

Depinde de liceu, la unele mai proasta la mine in oras s-a intrat si cu 3.50 pe liceu dar daca vrei ceva decent poti si cu 5 (de mentionat liceu profil mecanica nu dual/profesionala ca acolo poti si fara sa dai evaluarea)