| gtaandrei1 a întrebat:

As vrea sa va intreb daca la clasa a 8a,cand va vi simularea sau evaluarea nationala,as dori sa va intreb daca nu cumva va fi un text, care nu este la prima vedere iar daca da atuncea va rog sa imi spuneti ce trebuie sa invat si daca ar trebui sa invat si cele lirice?

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeiia a răspuns:

O sa fie la prima vedere, dar trebuie sa stii caracteristicile tuturor genurilor liric si epic. Asa ai scris intrebarea incat greu mi-am dat seama ce vrei sa zici. Bafta la simulari.

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu prea am inteles nimic laughing. Invata caracteristicile tuturor si va fi un text la prima vedere. Dupa cum ai scris intrebarea, eu zic sa te apuci ca lumea de invatat laughing. Oricum, bafta!