| gabiii878 a întrebat:

Buna ziua! Azi am dat evaluarea nationala la limba romana si mi-e frica, ca o greseala poate fi luata drept semn. La subiectul 2, in timp ce ma verificam dupa finalizarea subiectului, am observat ca am scris un cuvant gresit. L-am taiat, iar sub acesta aveam spatiu sa scriu cuvantul corect fara ca acesta sa se amestece cu propozitia de pe acel rand(spatiul unde am scris cuvantul era complet gol, propozitia fiind la inceputul randului). Mi-e frica ca acest lucru se poate lua drept semn si ca imi poate fi anulata lucratea. Este posibil acest lucru?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca va fi considerat semn si nu-ti va fi anulata lucrarea.

| Robtiobaga a răspuns:

Ce i drept, acest lucru e considerat semn, însă nu cred ca o sa ți anuleze lucrarea.