| MiamUitatNumeleScuze a întrebat:

Salut, TPU!
La Evaluarea Națională, înainte de fiecare compunere sau set de exerciții, am scris subiectul si punctul și le-am încercuit pe fiecare (ex: (I)(A) ).
Se poate considera semn? Dacă da, cum voi fi anuțat și ce pot face pentru a nu-mi fi anulată lucrarea?

Răspuns Câştigător
| aNdr3i1947 a răspuns:

Eu consider că nu este semn pentru că fiecare elev este obișnuit cu o anumita notare, dar asta depinde cel mai mult de corector. Dacă în opinia lui este considerat semn îți poate anula lucrarea însă poți face contestație.
Când se vor afișa rezultatele vei fi anunțat.
Eu îți sugerez să stai liniștit și sa te axezi pe matematica în momentul asta, nu cred ca e nimeni atât de încuiat la minte să-l considere semn.
Succes la examen și note cât mai mari! (la fel și mie la bac laughing )