| BillyBilly1234 a întrebat:

Buna baieti, am o intrebare.Astazi am avut examenul de clasa a 8-a si la ultimul subiect am scris un cuvant gresit si am mazgalit din greseala.Nu mai aveam timp sa rescriu, dar am taiat totul cu o linie orizontala.Se poate considera semn?
Imi e frica sa nu fie considerat semn si anulata lucrarea cand am facut totul perfect

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Daca e tăiat practic e anulat tot ce ai scris pe rândul ala - nu se corectează. Nu ar trebui sa iti anuleze lucrarea.
Dar pe viitor încearcă sa scrii ordonat.

| BillyBilly1234 explică (pentru Nirvanaaa):

Am scris ordonat pana la ultimul exercitiu, dar m-am grabit deoarece mai aveam 5 minute si nu scrisesem nimic la el, asa am mazgalit din greseala

| BillyBilly1234 explică:

P.S. am mazgalit doar un cuvant,, Daca,, si apoi am taiat cu o linie orizontala