| paul9923 a întrebat:

daca am media de admitere 7.85 as putea intra la un liceu unde ultima medie a fost de 8.00? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Vokii a răspuns:

Depinde si de mediile pe care le au ceilalti, dar si de locuri. Da poti, daca tu de exemplu ocupi ultimul loc iar urmatorul poate avea media 7, 84 nu intra sau daca are 7, 86 intra el/ea si tu vei fi repartizat la urmatoarea optiune aleasa. Media aia 8, 00 este una dupa care sa te orientezi, anul asta ultima medie poate fi mai mica sau mai mare. Oricum trebuie sa scrii mai multe optiuni pe foaia aia.

2 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Numai daca unul dintre cei intrati cu media imediat mai mare ca a ta renunta!

| alexandraa21 a răspuns:

Din cate stiu eu, media de admitere nu se rotunjeste... Acum poate o fi altfel. Intreaba-ti diriga sau pe cineva mai priceput, bafta :*