| xZeRo a întrebat:

daca dai la proba E.d) la bacalaureat fizica, trebuie sa rezolvi la alegere doua arii tematice din patru? De exemplu:mecanica, optica, termodinamica, producerea si utilizarea curentului continuu. Sau alegi doar o arie tematica? Va rog sa raspunda cine stie 100%, ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi ALEGE 2 din cele 4 module!

Scrie destul de clar în Programă :
"elevii vor opta în timpul probei de examen pentru două dintre cele patru modulele (A. MECANICĂ, B. ELEMENTE DE TERMODINAMICĂ, C. PRODUCEREA ŞI UTILIZAREA CURENTULUI CONTINUU, D. OPTICĂ)." - SURSA = Programa de BAC de la linkul :
http://www.ebacalaureat.ro/......4-755.html

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Carmen27 a răspuns:

Ai de ales 2.