| StefanAndrei99 a întrebat:

Buna ziua!
De curand am primit niste carti, destul de multe. Aveti idee pe ce site sau in ce locuri( Jud Prahova) as putea sa le vand/donez cat mai repede?
Va multumesc!
P.S. M am gandit si eu la olx, ocazii etc.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca sunt carti de specialitate sau cerute la munca sau scoala (liceu, facultate) sunt valoroase, fa o lista si da un anunt pe olx, postand o imagine cu toata lista (nume, autori principali, anul aparitiei, editura).
Daca sunt romane, beletristica, etc, mai rasarite, la fel, pune o lista pe olx.
(daca nu cunosti autorii mai importanti, roaga pe cineva de la filologie sau de la un anticar/ biblioteca/ librarie, sa te ajute sa alegi graul de neghina)

Cartile mai ciudate, fara valoare, doneaza-le pe olx/ocazii.
Daca in 3-6 luni nu gasesti doritori, si te incurca, du-le la un anticar sau la reciclat.

| kopli a răspuns:

In Ploiesti, exista anticarite. Si, achizitioneaza carti.