| Eu_Mihai_1990 a întrebat:

Buna ziua

Eu am sustinut examenul de bac in vara anului acesta si am promovat doar la matematica, iar in sesiunea de toamna nu m-am prezentat la proba de lb si literatura romana scrisa.
Intrebarea mea este : mai pot sa sustin proba la biologie ( se va mai lua in considerare? ), daca da anul viitor voi putea sa sustin doar proba de lb si literatura romana (la care nu am fost prezent sesiunea asta )?

6 răspunsuri:
| bogdanp a răspuns:

Da,o vei putea sustine.La examen ai fost trecut "neprezentat" adica respins.Aici nu se aplica suspendarea candidatului timp de 2 sesiuni happy! Proba de Biologie va fi si ea luata in considerare.Ce ai tu de facut acum e sa te inscri din nou si sa te pregatesti pentru probele astea! happy

| Eu_Mihai_1990 explică (pentru bogdanp):

Adica trebuie sa ma inscriu din nou sa pot sustine proba la biologie de pe 30 aug (vineri )?

| catafan a răspuns (pentru bogdanp):

Mai bine "va fi si ea luata" se scrie "ia" ca nu este persoana este un o indemnare. Mihai mai bine intrebi un profesor decat aici.

| bogdanp a răspuns (pentru Eu_Mihai_1990):

Daca ai cazut in sesiunea din vara, si nu te-ai reinscris pana la 31 iulie, mi-e teama ca va trebui sa mai astepti o sesiune.Acum e prea tarziu, listele cu cei inscrisi sunt definitivate! Mult succes pe viitor!

| bogdanp a răspuns:

Catafan,esti teribil de prost! Dar eu macar am o scuza,studiez un profil tehnologic, stii, noi inginerii mai comitem erori gramaticale, iti dai seama, printre atatea integrale si ecuatii ne e greu sa ne punem la punct si cu Limba materna! Probabil tu studiezi ceva profil de prostituate si incerci sa te dai destept.Totusi,decat sa critici fara rosti aici, mai bine ai cauta un patent si ti-ai smulge limba.Iti garantez ca parintii tai vor fi cei mai mandri de tine atunci! Bafta prietene!

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Cel mai bine contactezi secretariatul liceului tau deoarece anul acesta se schimba legislatia.