| anonim_4396 a întrebat:

In cazul in care nu promovez un examen din sesiunea de toamna, eu trecand anul II la facultate, cand voi da din nou examenul? In sesiunea din iarna/vara a anului viitor sau in toamna?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Examenul restant il poti sustine in sesiunea/sesiunile in care este programat pentru studentii anului univ. in curs--- nu exista o sesiune speciala pentru restantierii anului anterior! S-ar putea sa platesti o taxa de examinare daca, pana acum, l-ai sustinut de 2 ori.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In cate stiu eu, daca nu treci un examen din Anul 1, nici la sesiunea din toamna, poti sa ramai repetent si trebuie sa te inscrii din nou la facultate, sa o iei de la capat.
Dar posibil ca legile sa se fii schimbat, eu totusi spun sa tragi tare in vara asta cu invatatul, ca nu merita sa repeti 1 an pentru 1 amarat de examen.