| LyonSoulz a întrebat:

Buna ziua!
Eu dau la Academia de politie si m-am apucat sa invat la engleza, imi puteti da vreo modalitatea de inteles mai bine timpurile si cum sa le folosesc in propoizitii sa imi dau seama mai repede?

2 răspunsuri:
| EmAkuma a răspuns:

Examenul pentru academie este tip grila (ai grija, iti corecteaza pe loc, cand iesi din sala deja iti stii nota ). Cauta teoria pe net...

| vambs a răspuns:

Vezi aici poate te ajuta http://grafitgroup.ro/lectii/timpurile_verbelor_engleza.php si nu uita de funda daca te-a ajutat.