| qfasfasfa a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Vreau sa ma transfer la sfarsitul anului de la USV Suceava la Unibuc sau ASE Bucuresti.
Poate cineva sa-mi explice mai multe despre cum trebuie sa procedez?
Deja m-am transferat in primul semestru de la o specializare la alta in cadrul universitatii USV si nu prea as vrea sa cer momentan informatii de la secretariat, daca cineva s-a transferat de la o facultate la alta as dori sa stiu cam cum se procedeaza si detalii precum, va trebui sa incep de la 0 acea facultate sau pot sa continui din anul 2 daca profilurile sunt asemanatoare, ambele pe economie si dau doar diferentialele ca sa ma transfer?
Cand mai exact se depune cererea si unde trebuie sa merg mai intai, la facultatea unde vreau sa ma transfer sa vorbesc sau la cea curenta? Cat despre locurile bugetate, daca am media mare pot sa ocup unu? Sau intru direct la taxa primul an?
As dori cat mai multe informatii, multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate aceste informatii le poti obtine de la noua facultate, unde vrei sa te transferi ( la secretariat).

| BilaRomânească a răspuns:

Cum a fost transferul de la altă specializare? Ai dat diferențe? Ai plătit diferențele?