| SushDeea a întrebat:

In cazul in care am terminat o facultate la o facultate privata, si as vrea sa ma inscriu pentru o a doua facultate la una de stat, o sa pot concura pe locurile bugetate? Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După câte înţeleg, ai absolvit o la facultate privată - deci, după câte presupun, ai făcut cursuri "cu plată"/"la taxă" happy
În această situaţie, DA, te poţi înscrie şi poţi urma cursurile "la buget" ( la cea de-a 2-a facultate ).

Toate cele bune!

| SushDeea explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc frumos! big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru SushDeea):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, avand in vedere ca facultatea privata este cu taxa.
L.1/2011, a educatiei nationale, prevede ca se poate face doar o singura facultate pe loc bugetat, cu taxa poti sa faci mai multe.