| Reea6 a întrebat:

Imi puteti spune va rog daca in Constanta exista facultate de Psihologie juridica si victimologie?

Spuneti-mi si mie daca avem si in constanta...sau vreo Alta facultate de psihologie care sa aiba ca master mediator sau psiholog - criminolog? Va rog mult! Dau funda. MULTUMESC

4 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Buna seara! In Constanta, exista facultate de psihologie in cadrul Universitatii Ovidius - http://pse.univ-ovidius.ro/ La nivel de licenta, se face psihologie generala in facultati, din cate stiu (desi recunosc ca nivelul meu de cunostinte este limitat la cum este in facultatile de psihologie din Bucuresti). Dupa ce termini facultatea de psihologie, poti continua studiile cu un masterat sau o formare in specializarea psihologiei care te intereseaza.

Stiu de un masterat de psihologie judiciara in Bucuresti (dar ar trebui sa verific daca inca se face). In Constanta nu stiu, din pacate.

| Roxxxxi a răspuns:

ARAD

Universitatea "Vasile Goldis" – Facultatea de Psihologie, Stiintele Educatiei si Asistenta Sociala
Bd. Proporgescu nr. 1-3, Arad
http://www.spiruharet.ro/......nturi.html
http://psihoconsultanta.wordpress.com/......n-romania/

| Reea6 explică (pentru Roxxxxi):

Deci in constanta nu avem dar de exemplu merge sa faci facultatea de psihologie aici si sa faci masteratul in alta parte? nu imi permit sa fac facultatea in alta parte dar pana la master voi strange bani. este posibil? Sa fac la ovidius facultatea de psihologie iar dupa sa fac masteratul la Bucuresti de exemplu?

| Roxxxxi a răspuns (pentru Reea6):

Pf..asta eu nu stiu. Daca e posibil sau nu.Incearca sa te documentezi mai mult, du-te la facultatea unde vrei sa mergi si intreba daca poti.Mult succes!