| cooldognice a întrebat:

Îmi puteți spune, va rog, la ce facultăți din București (de stat) poți intra fără examen? Și dacă se poate puțin mai detaliat, cum ar fi ce ieși de pe urma acestora și cam cat costa dacă intri la taxă. Va mulțumesc!

Ps: va rog nu îmi mai spuneți sa ma duc/fac ceea ce îmi place, deoarece nu știu acest lucru. E mai complicat. Vreau răspunsuri la întrebarea de mai sus pentru a ma orienta. (Sau chiar nu sunt bune facultățile fără examen?)

Răspuns Câştigător
| MistahMihai a răspuns:

UPB are atat facultati la care poti intra pe baza de examen(ETTI, Automatica, Transporturi etc), cat si facultati a caror admitere consta intr-un interviu + media de la bac - > inginer in domeniul ales.

1 răspuns:
| AdelaElena88 a răspuns:

Stiu ca la Ase, facultatea de Biologie si cred ca sigur Agronomie, plus inginerie medicala de la Brasov, de intra pe baza mediei de bac. Sunt sigura ca s mai multe, dar de asta eu stiu sigur.e