| cooldognice a întrebat:

Îmi puteți spune, va rog, la ce facultăți din București (de stat) poți intra fără examen? Și dacă se poate puțin mai detaliat, cum ar fi ce ieși de pe urma acestora și cam cat costa dacă intri la taxă. Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Poti sa intri fara examen la unele facultati, pe baza dosarului, adica in primul rand a mediei de la bac. Ca sa intri la taxa la facultatile de stat, trebuie sa iei totusi nota cinci in examen. Nu te gandi in primul rand ce iesi, toti colegii mei de an, atat la Istorie cat si la Limbi Straine, au slujbe bune. Gandeste-te ce iti place sa inveti.

| cooldognice explică (pentru minrest):

Am o problema persoana din urma căreia nu îmi pot da seama de ce îmi place sa fac sau la ce sunt bun...și chiar nu sunt bune facultățile fără examen?

| minrest a răspuns (pentru cooldognice):

Facultatile de stat, fara examen, dar cu media de bac. Da, sunt bune. Dar facultatile particulare sunt simple fabrici de diplome.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mare greseala sa alegi facultate pe aceste criterii. iti pierzi timpul aiurea