| cooldognice a întrebat:

La orice facultate din cadrul Universității din Bucuresti (UB) se intra doar cu nota de la bac? (Adică fără niciun fel de examen?)

Ce facultăți sunt cele mai bune? Ce parere aveți despre Facultatea de Matematică? Și cat costa dacă intri la taxă?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu, sunt destul de multe unde se intra doar pe examen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intră prin concurs (concurs, nu examen), ți-am mai răspuns o dată. La unele facultăți (nu le știu pe toate, ia exemplu drept și litere) concursul constă într-o probă scrisă, la altele e concurs doar de dosare.
Taxa depinde de facultate, e undeva la 4000 de lei anual. De Facultatea de Matematică nu-mi pot da cu părerea.