| EuXm a întrebat:

Bună ziua, in anul 2007 am picat Bacalaureatul la matematica. Pot sa dau din nou examenul DOAR la matematica? Trebuie sa merg din nou la școală sau pot sa invat acasa si sa merg doar la examen? Cum sa procedez? Menționez ca nu mai sunt in tara si as putea sa merg doar la examen. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate.
In cererea de inscriere la o sesiune vei solicita expres sa-ti fie recunoscute notele la celelalte 2 materii.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate sa dai BAC-ul doar la matematica!
Cu 1-2 luni aininte de examneul de BAC, cand mergi sa te inscrii la liceu, scrii in acea cerere ca solciti sa-ti fie pastrate notele d ela romana si cealalta materie si soliciti sa dai BAC-ul numai la matematica.
Evident ca trebuie sa depui cererea personal la secretariatul licuelui, sau alltcineva care are Procura Notariala si te reprezinta.

| UserRo10 a răspuns:

Da, se poate. Recomand totusi niste cursuri sau meditatii pentru ca programa s-a schimbat major de atunci. Daca tin bine minte in 2007 se publica o culegere cu 100 variante si din toate la examen se dadea una