| iwantananswer a întrebat:

anul acesta am terminat clasa a 12-a am sustinut examenul de bacalaureat dar din pacate am picat la istorie, pana sa dau bacalaureatul am dat si un examen de atestat pentru profilul meu iar pe acesta l-am trecut, am fost in nenumarate randuri sa intreb de diploma pentru atestat dar mi s-a spus ca scoala nu a fost acreditata ca centru de examinare pentru sustinerea examenului de atestat si ca o sa se rezolve. Am asteptat 3 luni iar de curand am fost sa ma interesez din nou,acum mi s-a spus ca nu o sa mi se acorde dimploma de atestat pentru ca am picat bacalaureatul, eu cred ca isi bat joc de mine, daca ar fi fost asa mi-ar fi spus de la incepur, ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Chestia cu diplomele de atestat in Romania este dubioasa. Nici eu nu am primit diploma de atestat (atestat in Info) desi au trecut aproape 5 ani si cred ca nu o sa o vad niciodata laughing. Nu stiu la ce iti trebuie asa mult, ca la angajare nu prea le pasa de aceste diplome.

| iwantananswer explică (pentru danutzu96):

Nu cred ca o sa imi trebuiasca, dar am lucrat la proiectul pentru el aproape o luna si nu cred ca este normal sa nu o primesc dar asta este laughing)