| LyonSoulz a întrebat:

Buna ziua!
In ce consta proba medicala la Academia de Politie Alexandru Ioan Cuza? vreau raspunsuri pertinente, de la utilizatori in cunostiinta de cauza!

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Analize sange, ORL, oftalmologie, examenele neurologice si psihiatrice. Daca esti fata, examen ginecologic. La spital, policlinica sau clinica, vezi unde te indruma ofiterul. O sa te coste 2-3 milioane cu totul, examinarea mai ales, fisa medicala completata la politie probabil nu foarte mult.

| LyonSoulz explică (pentru Lawliet14):

In ce consta analizele ORL?

| Lawliet14 a răspuns (pentru LyonSoulz):

Urechi, nas, gat, cai respiratorii superioare si sinusuri. Acum nu stiu cum decurge si daca ti le verifica pe toate sau nu. Cel putin auzul, samd probabil.

| LyonSoulz explică (pentru Lawliet14):

Examenul neurologic in ce consta?

| LyonSoulz explică (pentru Lawliet14):

Multumesc frumos pentru informatii! Observ ca sunteti in tema cu acest subiect, imi puteti spune un ultim aspect : am miopie nu foarte mare -1.50 la un ochi si -1.70 la celalalt, ma poate afecta foarte mult la fisa medicala?

| Lawliet14 a răspuns (pentru LyonSoulz):

Nu cunosc criteriile de admitere, sau noile criterii.