| croissant a întrebat:

m-am inscris online la facultate si am primit acest email :
Stimate candidat,

Felicitări pentru înscrierea la Universitatea Europei de Sud-Est Lumina (UESEL). Ai făcut cea mai potrivită alegere cu privire la studiile universitare și suntem convinși că ai toate premisele pentru un viitor de succes!

Succes la admitere!
Am vazut pe site-ul lor ca inscrierea se face in data 29.07 - 07.09 >= sesiunea 3. Ce trebuie sa fac sa ma prezint la ei la facultate? Multumesc

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu te-ai înscris la o facultate, dar NU ai habar când şi cum se dă admiterea? =))

NU ai văzut bine :(
Tu te-ai înscris la Sesiunea a doua, NU la a 3-a!

Înscrierile sunt până în 27-29 iulie, în funcţie de specializarea la care te-ai înscris şi EXAMENUL se susţine în 28-30 iulie!

Vezi detalii la linkul oficial :
http://admitere.lumina.org/docs/Calendar_sesiuni_admitere_2015.pdf

http://admitere.lumina.org/#position-2

http://admitere.lumina.org/docs/metodologie_admitere_2015.pdf

Toate cele bune!

| croissant explică (pentru bursuc001):

Am vrut sa ma inscriu pentru sesiunea a treia

| bursuc001 a răspuns (pentru croissant):

GHINION!
Tocmai te-ai înscris la a 2-a sad

| croissant explică (pentru bursuc001):

Nu o iau ca pe un ghinion din contra e bine ca m-am inscris la a doua in caz ca nu voi lua mai am o posibilitate sa o iau la a treia sesiunewinking Sa vad cum pot ajunge deoarece nu stiu daca imi permite timpul, in prezent lucrez la o gradinita ca asistent educator. Plata se poate face in ziua examenului desigur cu cateva ore inainte?

| bursuc001 a răspuns (pentru croissant):

Atunci e okwinking
Mda, taxa de înscriere la examen se plăteşte în acea zi, tot atunci depui şi dosarul cu actele pentru înscriere - acte care includ şi acea Chitanţă de achitare a taxei...

Succes!

5 răspunsuri:
| laurel a răspuns:

Sa te inscri la o facultate ii unea ( de obicei se face prin plata taxei si depunerea dosarului cu acte, dar depinde de facultate) sa dai admitere ii alta, dupa care ii confirmarea locului.In situatia ta, pune mana pe telefon si suna la secretariatul facultatii pentru a cere detalii exacte.