| Geogrge a întrebat:

Ma poate indruma cineva putin cu facultatea?

Mi-as dori tare mult sa merg la Cluj la I.T., dar nu stiu la ce facultate, prevad o medie de 7.50 in BAC(sa zicem), iar pe mine m-ar interesa o specializare unde se pune accent mai mult pe Web Developer. (Java, PHP, HTML, CSS, python etc)

Aveti ceva sugestii?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ambele variante existente, adica facultatea de informatica si Automatica si calculatoare este examen de admitere si media la bac nu mai e asa relevanta.

Cu toate astea niciuna nu se va axa pe web development, insa facultatea de informatica va fi strict pe partea de software care pare sa te interese pe tine

| JustMeForever3 a răspuns:

La politehnică se ia in calcul nota de la matematica, sau info sau fizică în proporție de 20 la sută si nota de la examenul din mate in proeportie de 80 la sută.