| Matei4822243 a întrebat:

Buna ziua! Pentru admiterea la ASE daca nu sunt admis din prima repartizare si astept rezultatele finale, trebuie sa predau diploma de bac ca sa mi se ia in considerare admiterea din a doua repartizare?

Intreb asta pentru ca in cazul in care nu as prinde un loc nici in a doua repartizare as vrea sa incerc si la alta universitate, dar nu o pot face daca sunt nevoit sa dau diploma de bac pentru a vedea daca intru in a doua repartizare la ASE. Ideea e ca numai aici as putea intra undeva la cibernetica, info economica sau statistica si altfel as incerca altundeva, pe un alt profil.

1 răspuns:
| healerdx7 a răspuns:

Diploma de BAC o lasi cand te inmatriculezi, deci doar daca ai fost repartizat, fix din motivul enumerat de tine (poate vrei sa dai admitere la 5 Universitati simultan).