| adriana18 a întrebat:

..adresata in special studentilor la Cibernetica, Statistica si Informatica Economica /Automatica si Calculatoare. Care dintre aceste facultati mi'ati recomanda'o? Sunt la profil de Mate-Info, clasa aXa si vreau sa ma horatasc la ce sa merghappy. Astept pareri.Mersibig grin

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi pare mai lejer sa-ti depui foarte simplu un dosar la ASE si sa nu dai vreo admitere si gradul de dificultate al facultatii este mult mai usoara, gandeste-te ca vrei si un job mai tarziu pentru care sa fii platit bine. La toate marile companii de IT unde am intrebat mi-au zis ca nu vor angaja niciodata un student la Cibernetica daca vor avea cereri si de la cei de la Poli. Citez "avem nevoie de oameni care stiu sa lucreze cu calculatorul"