| Oana2490 a întrebat:

poate cineva sa ma ajute cu niste informatii despre admiterea la Medicina- Titu Maiorescu?

2 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

OFERTA EDUCAŢIONALĂ 2011-2012

Facultatea de Medicină din cadrul Universităţii Titu Maiorescu din Bucureşti organizează studii universitare de licenţă şi de master pentru anul universitar 2011-2012 la următoarele programe de studii/şcoli doctorale (A = program acreditat; AP = program autorizat să funcţioneze provizoriu):

FACULTATEA DE MEDICINĂ

Strada Pictor Gheorghe Petraşcu nr. 67A, sector 3
Tel.: 021.324.30.13
E-mail: medicina@utm.ro

I. Ciclul de studii universitare de licenţă:

Nr. crt.

Domeniul de licenţă

Programul de studii

Nr. credite/
Durata studiilor

Forma de învăţământ/
Număr de locuri
1.

Sănătate

Medicină

360 de credite / 6 ani
(12 semestre)

ZI / 100 de locuri, A
2.

Sănătate

Asistenţă medicală generală

240 de credite / 4 ani
(8 semestre)

ZI / 25 de locuri, AP

II. Ciclul de studii universitare de master:

Nr. crt.

Programul de studii

Nr. credite/
Durata studiilor
Forma de învăţământ
Număr de locuri
1.

Medicină de dezastru

90 de credite / 3 semestre

ZI, A

O seara minunata!

| Oana2490 explică (pentru BIOO):

Mersi mult, dar m-am uitat si eu pe sitetongue. Nu este nici o informatie despre admitere si am inteles ca se da un interviu cu intrebari de "cultura generala" din medicina.