| clarraxdxs a întrebat:

Buna ziua. Pot sa mă duc la o facultate de psihologie dacă eu sunt pe profil real? Trebuie sa susțin vreo proba?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Fiecare universitate, are stabilite la nivel de facultate/specializare niște condiții de admitere. Tu trebuie sa intri pe site-urile universităților din orașul tău sau din apropiere unde ai fi dispusă să mergi și să vezi ce criterii trebuie să îndeplinești ca sa fii studenta acolo. Din cate știu eu, admiterea la o facultate cu profil uman nu e conditionata de urmarea cursurilor la un liceu cu profil uman, dar așa cum ziceam fiecare facultate are politica proprie in ceea ce privește studenții pe care ii acceptă.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu contează profilul din liceu!

| Catrice a răspuns:

Ultimii ani s-o intrat pe dosar, cine știe cum o fi la anul.
În principiu manualul de a Xa știut pe de rost.