| Alex2500 a întrebat:

Buna ziua!
Stie cineva daca pentru a face o copie la foaia matricola am nevoie de o cerere pentru eliberarea unei adeverinte de studii?
Mentionez ca sunt in clasa a XII-a si imi este necesara foaia matricolo pentru facultatiile din strainatate. Am citit atatea pe net ca m-am zapacit... iar secretara de la scoala nu e tocmai pe placul meu...stie sa alunge omu foarte bine cu, caracterul ei ascutit.

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Adeverinta de studii si foaia matricola sunt doua lucruri diferite. pentru facultate iti trebuie foaia matricola cu mediile pana in sem care a trecut si pe care copie scoala trebuie sa ti-o elibereze la cererea ta. nu va mai caciuliti atata: ai nevoie, ceri si stai pana ti se da!

| AndraNicoleta a răspuns:

Pai foaia matricola o vei primi odata cu diploma de bac si iti poti face cate copii vrei.
Scuze...dar nu am inteles foarte bine intrebarea.
Revino cu amanunte.

| grgdlk a răspuns:

Dca ai deja foaia matricola nu ti trebuie nici o cerere te duci la notar cu ea, banuiesc ca o vrei legalizata, daca nu o ai te duci la scoala vorbesti cu secretara, te va pune ea sa faci o cerere adresa directorului si in cateva zile o primsti, eu am facut asa de vreo 5 6 ori, ca mereu pierdeam copialaughing) de fapt nu e copie, e un duplicat e ca si originalul

| grgdlk a răspuns:

Pfuu, n am citit ce ai zis despre secretara, du te direct la director si stai de vorba cu el, si daca nu reusesti du te la inspectorat si da o in gat pe secretara aia nesuferita, si am inta; nit oameni d astia ai naibii de mi venea sa le bag pumnu pe gat