| eanadandre a întrebat:

Buna ziua! Sunt clasa a 9-a și după primul semestru m-am mutat de la liceul din Călărași/științe sociale la un liceu din Ploiesti pe filologie. Acum că se termina anul școlar as vrea sa mă mut înapoi în clasa mea de la Călărași, pe același profil pentru a fi și cu aceiași colegi. Ce ar trebui sa fac și credeți că voi reuși? La școală am întrebat, incă nu știe nimeni nimic și trebuie să ii explic oarecum tatălui cum sa facă pentru că el mă va transfera

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca te mai accepta inapoi, directorul liceului de la care ai plecat.
Aici nu suntem la gradinita sa plimbam copilul dupa cum are el chef... aici sunt implicatii mari, raportari la Ministerul Educatiei si invatamantului samd.

| eanadandre explică (pentru Violleta2022):

Nu a plimbat nimeni copilul cum a avut chef.Au fost situații urgente in care nu exista alta cale

| Violleta2022 a răspuns (pentru eanadandre):

Daca exista un motiv serios, probabil ca directorul va accepta transferul, dar au fost cazuri cand directorul a respins transferul, inapoi la prima scoala.
Poti cauta sa citesti pe forum, sa vezi cum alti copii care au vrut acelasi lucru, nu s-au mai putut intoarce, fiindu-le refuzat transferul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci cerere la vechiul liceu să te primească înapoi.