Întrebare recomandată | Florea_Dochi_1962 a întrebat:

Sunt director la Grădinița Pinocchio, Galați, România. În cadrul proiectului Copiii colorează viața! Încercăm să realizam o panza pictata de copii, lunga de 1500 m. Pe lungimea Falezei Dunării. Tema este Centenarul Marii Uniri Speram sa fie cea mai lungă panza cu tema pictata de copii. Artistul plastic Viorel Baciu va asigura grafica. Dorim sa știm dacă 1500 m. sunt suficienți sau trebuie mai mult?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suficient pentru ce? Vreti sa intrati in Guiness Book? Ar trebui sa luati legatura cu ei. Antena 3 are ceva legatura cu ei cau au avut un record (cel mai mare drapel). Luati legatura cu ei sa va spuna cum ii contacatati. Vedeti ca un raspuns standard la Guiness Book dureaza si peste 12 saptamani.

| xerxes1 a răspuns:

Vreti sa distrugeti 1500 m de panza?
Oricum recordul este de 3400m si apartine liceului N Tonitza unde 800 de copii in 15 zile au distrus 2000kg de panza care apoi cica a fost donata unor spitale si gradinite.
Ce sa faca la spital cu panza mazgalita?

| artemidak a răspuns:

Vai! Dar câți copii sunt acolo?
După părerea mea ar trebui sa fie pote ceva mai mică...
Adică la ce sunt buni 1500 dintre care 1000 sau mai mult nu sunt colorați?